مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین روانشناسی مشاوره آنلاین (شامل انواع امکانات اینترنتی یا تلفنی) یکی از شیوه‌های مشاوره ای نوین میباشد که به سرعت در سرتاسر جهان گسترش کمی و کیفی یافته و به دلیل کاهش هزینه ها، صرفه‌جویی زمانی، سهولت دسترسی بیشتر و راحت تر مردم به ویژه جوانان به خدمات مشاوره‌ای، از استقبال قابل توجهی در جهان برخوردار شده. مشاوره آنلاین روشی است ساده برای ارتباط با روانشناس برای افراد پرمشغله ای که برایشان حضور در جلسات مشاوره به دلیل ساعات کاری میسر نیست.
این خدمات مناسب دانشجویان و هموطنان مقیم کشورهای دیگر که نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای توسط متخصصی با فرهنگ ملی خود هستند، افرادی که ناتوانی جسمانی برای جابجایی بین شهری دارند و یا افراد ساکن روستاها یا شهرهای کوچک که دسترسی به متخصصین ندارند می باشد. و همچنین بعضی افراد به این علت این خدمت را انتخاب می کنند که می‌توانند با صراحت بیشتری مطالب، افکار و احساسات خود را بیان کنند، زمان کافی را برای فکر کردن پیش از صحبت با مشاور در اختیار داشته باشند و یا به طور مثال دیده نشوند، ناشناخته بمانند و حریم شخصی خود را تا زمانی که دوست دارند حفظ کنند.
خالی از لطف نیست بدانید که جلسات مشاوره اینترنتی می‌تواند یک یا چندین جلسه باشد و اکثر افرادی که مشاوره اینترنتی را انتخاب می‌کنند تمایل به ارائه مسائلی دارند که راه‌ حل‌های کوتاه ‌مدت دارد.
مشکلاتی که معمولاً در مشاوره اینترنتی مطرح می‌شوند، عبارتند از: مشکلات فردی ، مشکلات خانوادگی ، مشکلات زوجین ، مشکلات ارتباطی ، مسائل جنسی ، سازگاری با ناتوانی جسمی ، اختلالات اضطرابی ، وابستگی به مواد ، تعارض بین والد و فرزند ، طلاق ، انواع اختلالات ، مشاوره شغلی و تحصیلی و برنامه ریزی