تعریف و تمجید روزانه از همسر

همه ی افراد در زندگی خود تعریف را دوست دارند و می خواهند که دیگران از آن ها به خوبی تعریف کنند. همه دوست دارند که مورد تشویق و تقدیر همسر و شریک زندگی شان قرار بگیرند. تعریف و تمجید روزانه از همسر چگونه است ؟ اثرات تعریف و تمجید از همسر به روابط چیست ؟ چرا باید هر روز ار همسرمان تعریف و تمجید کنیم ؟

تعریف و تمجید روزانه از همسر

تعریف و تمجید روزانه از همسر در ابتدا ممکن است ساده لوحانه به نظر برسد، ولی می تواند تأثیر قابل توجهی بر روابط بگذارد . ما اغلب اوقات تمایل داریم از آشنایان و همکاران خود بیشتر از همسرمان تعریف کنیم. روزی یک بار تمجید از همسرتان، به شما امکان تمرکز بر توانمندی های تان را می دهد. همچنین ویژگی های مثبتی را که در ابتدا باعث کشش شما به سمت یکدیگر شده بود، پر رنگ تر می کند. پژوهش ها نشان می دهند که تنها ۲۰ % زوج های
ناخرسند این احساس را دارند که همسرشان اظهارات تحقیرآمیز نسبت به آنها بیان نمی کند.

اثرات تعریف و تمجید از همسر

به عبارت دیگر ۸۰ % زوج های ناخرسند احساس می کنند که همسرشان آنها را تحقیر می کند. به جای بیان جملات تحقیرآمیز نسبت به همسرتان، تمجید و تعریف هایی را به زبان بیاورید که باعث تعالی او گردد . هر دوی خود را به صورت یک گروه در نظر بگیرید . حمایت از همسرتان برای هر دوی شما مفید است. تعریف و تمجید روزانه مانع عادی شدن روابط و باعث افزایش رضایت متقابل می شود.

وقتی تمجیدی از شما می شود، نه تنها نسبت به خودتان حس خوبی پیدا خواهید کرد ، بلکه نسبت به کسی که از شما تمجید کرده نیز حس خوبی پیدا می کنید. تمجید می تواند به سادگی جمله زیر باشد : “عجب غذای خوشمزه ای پختی “، یا “چه  قدر با کت جدیدت خوش تیپ می شی”

نتیجه

شما برای همسرتان مهم ترین شخص در زندگی هستید و او به تعریف های شما بیش تر از هر چیز دیگری نیاز دارد. سعی کنید که همیشه شخصیت مثبت همسرتان را تشویق کنید و باعث شوید که او ویژگی ها و شخصیت های مفیدش را در زندگی حفظ کند. با چنین تعریف ها و تمجیدهایی از همسرتان، پایداری رابطه تان حفظ می شود و شما از هرگونه دعوا دور خواهید بود و همچنین کیفیت زندگی تان بالا می رود.